NARVA KREENHOLMI KOOL
  EE | RU
Rahvusvaheline Erasmus+ projekt Learning Democracy and Civic Engagement
KÕIGILE
18/10/2022
Rahvusvaheline Erasmus+ projekt Learning Democracy and Civic Engagement



01.09.2019 alustasime Erasmus+ rahvusvahelise projektiga nr 2019-1-NO01-KA229-060160_2 Learning Democracy and Civic Engagement. Projekti juhtpartner oli Norra, projektis osalevateks riikideks peale meie kooli Eestist olid Tšehhi ja Hispaania. Projekti olid kaasatud nii õpilased kui ka õpetajad, kelle ülesandeks oli õpilasi toetada ja suunata projektiülesannete täitmisel ja saata neid rahvusvahelistel kohtumistel. Projekti elluviimiseks toimus ühtekokku viis rahvusvahelist kohtumist, mille vahel viidi läbi kohtumisi kohalikul tasandil. Need hõlmasid õpetajate ja õpilaste vahelisi kohtumisi töö kavandamiseks, koduse ülesande nõustamiseks ja ettevalmistamiseks, tagasiside andmiseks jms.

Projekti käigus oleme õppinud eri rahvusest õpilasrühmaga töötamist, mis oli ka üks eesmärkidest – anda õpilastele võimalus esitada iseendale väljakutse oma mugavustsoonist väljumiseks nii võõrkeelse kommunikatsiooni kui ka võõras keskkonnas toimetuleku suhtes. Kuna õpilased jagati rühmadesse – igasse rühma igast riigist üks õpilane, siis tänu sellele arendasid projektis osalenud õpilased oma kommunikatsiooni-, koostöö-, organiseerimis- ja esinemisoskust. Nimetatud oskused on vajalikud nii koolis edukaks edasijõudmiseks kui ka tulevases elus tööturul.

Rahvusvahelised õppe- ja õpetamistegevused:

C1: september 2019, Askim (Norra)
Toimus esimene projekti koordinaatorite kohtumine. Kohtumisel vaadati detailselt üle kõik projekti tegevused, täpsustati iga projektipartneri vastutusala, tutvuti Euroopa Noorte parlamendi metoodikaga, mida kasutati edasiste koostöiste ülesannete elluviimise juures. Kohtumisel osalesid projekti koordinaator Urve Aja ning ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Anžela Lintsen.



C2: november 2019, Askim (Norra)

Toimus esimene õpilasränne. Kohtumise peamine teema puudutas jätkusuutlikku arengut. Õpilased tutvudes noorte assamblee ja komitee tööga ning said töövahendina kaasa metoodika, kuidas esitada ning argumenteerida oma teadmisi ja hoiakuid uuritud teemadel. Rahvusvahelisest kohtumisest võtsid osa Maria Bolšakova, Maia Zubkova, Deniss Lihhuša ja Artjom Dretšin. Õpetajatest olid saatjateks Anžela Lintsen ja Anna Korbukova.

C3: veebruar 2021, virtuaalne kohtumine (korraldaja: Nový Jičín, Tšehhi)

Pandeemiakriis tõi muudatusi mitte ainult meie projekti ajalisse graafikusse, vaid ka kohtumise vormi. Selle asemel, et kohtuda teiste riikide õpilastega Tšehhis, olime sunnitud kohtumise läbi viima veebiruumis. Kuigi see oli väljakutseks nii korraldajatele kui ka osalejatele, saime me väga hästi hakkama. Projektinädal keskendus teemale Participatory Budgeting and Civic Engagement. Projektinädalast võtsid osa Maria Bolšakova, Maia Zubkova, Artjom Dretšin ja Deniss Lihhuša. Õpetajatest olid kaasatud Anžela Lintsen ja Anna Korbukova.



C4: november 2021, Narva (Eesti)

Kohtumise korraldajaks oli meie kool, Narva Kreenholmi Gümnaasium. Projektinädal oli pühendatud kodanikuühiskonna ja kodanikualgatuse teemale. Õpilastel tuli määratleda probleem, mida oleks võimalik lahendada kodanikualgatusena, leida sellele lahendus ning initsiatiiv kohalikul tasandil ellu viia. Seega ei piirdunud ülesande täitmine mitte ainult rahvusvahelise projektinädalaga, vaid tuli olla ettevõtlik ka oma ettepanekute elluviimisel. Õpilastest võtsid projektinädalast osa Maia Zubkova, Maria Bolšakova, Enrique Spitsõn-Ivanov ja Artjom Dretšin, õpetajatest Anna Korbukova ja Jelena Alemajeva, projektinädala sisulise poole valmistas ette ja viis läbi õpetaja Anžela Lintsen.

C5: aprill 2022, Murcia (Hispaania)

Viimane õpilasvahetus toimus Hispaanias. Projektinädala teema oli võrdõiguslikkus ning laste ja naiste õigused. Toimusid teema-alased kohtumised, arutelud, rühmatööd, mis päädisid nädala lõpus rühmaettekannetega valitud teemal. Töö rahvusvahelistes rühmades andis rühmatööle selle Euroopa-mõõtme, mida tavakontekstis klassiruumis saavutada pole võimalik.



Projektid
KÕIGILE
07/11/2023
VEPA metoodika
KÕIGILE
15/02/2023
VeniVidiVici programm
KÕIGILE
01/04/2022
Learning Democracy and Civic Engagement
KÕIGILE
01/10/2021
TULEVIKUKOOL
KÕIGILE
01/12/2019
Learning Democracy and Civic Engagement
KÕIGILE
07/12/2018
Learn it Today to Manage it Tomorrow
KÕIGILE
26/06/2017
Narva Kreenholmi Gümnaasiumi õpirändeprojekt: õppides piirideta