NARVA KREENHOLMI KOOL
Info vanematele
  EE | RU

TASUTA virtuaalkonverents "Kuidas targalt õppida?" toimub 26.04.2025

Kutsume kõiki lapsevanemaid, õpetajaid ja haridusentusiaste tasuta häid mõtteid täis virtuaalkonverentsile "Kuidas targalt õppida?", mis toimub 26.04.2025 algusega kell 10.45.

Mida tähendab üldse targalt õppimine? Kas siis on võimalik ka rumalalt õppida? Millised õppimis- ja õpetamisviisid toetavad väikese ja ka suure inimese arengut ning millised hoopis pidurdavad seda? Ja kuidas sobitub võrrandisse moodne tehisintellekt?

Meie haridussüsteem vajab uuendamist, kaasamõtlejaid ja tegutsejaid, et sünniks õppimist toetav keskkond meie lastele. Me kõik saame anda oma panuse, et igal lapsel oleks võimalus kasvada julgeks ennastjuhtivaks, ettevõtlikuks ning hoolivaks tulevikutäiskasvanuks.

Kutsume ka Sind sellest kõigest osa saama! Konverentsil arutlevad oma valdkonna eksperdid, õpetajad ja lapsevanemad efektiivsema õppimise ja õpetamise, suhete ning tuleviku kooli teemadel.

Konverentsil saad teada:

  • kuidas õppida targalt nii, et teadmised päriselt kinnistuksid;
  • kas ja milline kodutöö või hindamisviis on üldse mõistlik;
  • millised harjumused ja õpetamisviisid võivad õppimist pärssida ja millised toetada;
  • kuidas lapsevanema, õpetaja ja lapsega suhtluses targalt piire seadma õppida ning millised on tavapärased probleemkohad ja head lahendused;
  • kuidas mõista, toetada ja võimestada erilisi ja andekaid lapsi ning mida saame teha, kui kodus või klassis kasvab eriline või andekas laps;
  • mida kujutab endast see uus ja intrigeeriva nimega TI-hüpe: kuhu me teel oleme ja mis koolis nii õpilase, õpetaja kui ka lapsevanema jaoks muutuma hakkab;
  • milline võib olla tehisintellekti mõju õppimisele ja õpetamisele ja kuidas seda targalt ära kasutada;
  • milline võiks olla üks tark ja toetav tuleviku kool: mis meil juba olemas on, mida veel vaja teha oleks ning mida võidab sellest tulevane täiskasvanu ja ühiskond.

Lisaks vürtsitavad päeva praktilised ja mängulised õppimisnipid ja värskendavad sirutuspausid.

Päeva juhib Kaidor Kahar.

AJAKAVA:
10.45 Avasõnad
11.00–12.00 Kuidas rumalalt õppida? (Õpianalüütika teadur Mikk Granström)
12.00-12.15 PAUS
12.15–13.15 Kuidas targalt koos eriliste ja andekatega õppida? (Tanel Peets ATH Liidust ja SädeTERA arendusjuht Karin Konksi)
13.15–13.30 PAUS
13.30–14.15 Kuidas targalt suhelda? Vastutus suhetes lapsevanema, õpetaja ja lapsega. (Riigikaitse õpetaja, juhtimise ja enesearengu ekspert Priit Lilleväli)
14.15–14.30 PAUS
14.30–15.45 Paneel: TI-hüpe – kuhu me siis tegelikult hüppame? (Professor ja tehnoloogia mõju uurija Kristjan Port, Oleg Shvaikovsky Püha Johannese Koolist, Riin Saadjärv Haridus- ja Teadusministeeriumist)
15.45–16.00 PAUS
16–16.45 Kuidas targalt ja moodsalt õppida ja õpetada? (YouTube’i videoõps Kristo Siig ja särtsu täis õpetaja Sandra Tigane)
16.45–17.00 PAUS
17–18.00 Milline on nutikas tuleviku kool? (Psühholoog ja ajuteadlane Jaan Aru)
18.00 Lõpusõnad

REGISTREERU SIIN

👉 Tule ja kogu inspiratsiooni ning ole osa tulevikuhariduse arendamisest.

Põnevate kohtumisteni konverentsil
Lilian Promet
Meaningful Talks OÜ

 


 

Koolipsühholoogide nõuandeliin 1226

Kellele on nõuandeliin mõeldud?

  • Õpilased ja tudengid, kes vajavad tuge või nõu.
  • Kooliõpilaste ja lasteaialaste vanemad, kes soovivad saada abi või tuge lapse kasvatamise, toimetuleku ja heaolu küsimustes.
  • Õpetajad ja teised lastega töötavad spetsialistid, kes soovivad leida lahendusi tööalastele keerulistele olukordadele.

Koolipsühholoogide nõuandeliin 1226 on...

  • Kiire ja tasuta – pole vaja muretseda kulude ega ootamise pärast.
  • Anonüümne – vestlused jäävad konfidentsiaalseks.
  • Professionaalne – telefonile vastavad kutsetunnistusega koolipsühholoogid.

 

Koolipsühholoogide nõuandeliin 1226 vastab kõnedele eesti keeles igal tööpäeval kell 16:00–20:00, teisipäeviti nii eesti kui vene keeles.

 

Eesti Koolipsühholoogide Ühing
www.koolipsyhholoogid.ee