Mis on keelekümblus?
Keelekümblus on õppevorm, mida rakendatakse Eestis riikliku programmina – eesti keele kui teise keele paremaks omandamiseks. Keelekümblusprogrammis õpitakse vähemalt 60% ainetest sihtkeeles (käesoleval juhul eesti keeles). Metoodika võimaldab lapsel omandada eesti keelt kõrgel tasemel, sealjuures kahjustamata tema emakeelt. Eesti keelt õpitakse seda aktiivselt kasutades, sh erinevaid aineid õppides. Keelekümbluse eesmärgiks on võrdselt head oskused nii emakeeles kui ka eesti keeles.
Keelekümbluse eesmärgid
Keelekümblus on lõimitud aine- ja keeleõppe rakendamisega Eesti haridussüsteemis kaasa aidanud sellele, et põhikooli lõpetajatel on mitmekeelsete iseseisvate õppijatena avarad võimalused edasistes õpingutes ja tööturul ning nad väärtustavad oma etnilist identiteeti ja emakeelt.
Keelekümbluse põhimõtted
VARAJANE KEELEKÜMBLUS
Varajase täieliku keelekümbluse programmis õpetatakse alguses kõiki õppeaineid täielikult eesti keeles. Vene keele kui emakeele õppega alustatakse teisest klassist. Vene keele osatähtsus õppekeelena suureneb järk-järgult, kuni moodustab 6. klassis 47%. Kuuendal õppeaastal toimub 53% õppest eesti ja 47% vene keeles.
2022.- 2023. õppeaastal on Narva Kreenholmi Koolis 1 varajase keelekümbluse klass ja 3 osalise eesti õppekeelega klassi:
MIKS KEELEKÜMBLUS?
PARK Keelekümblus